Stare ZOO w Poznaniu, ciekawe miejsce na spacer z dzieckiem

Stare ZOO w Poznaniu znajduje się w centrum miasta, na ul. Zwierzynickiej 19. Wstęp na teren zoo jest bezpłatny, więc spokojnie można wybrać się tam z dzieckiem/dziećmi na codzienny spacerek. W ten sposób można zaczerpnąć świeżego powietrza i miło spędzić czas, jak również zapoznać dzieci z różnymi gatunkami zwierząt i przeprowadzić mini lekcję przyrody.

W parku znajduje się bardzo ciekawy pawilon zmiennocieplnych i aby tam wejść należy zakupić bilet w cenie:
normalny 8 zł
ulgowy 6 zł

Godziny otwarcia zoo są następujące:
– od listopada do lutego w godz. 9.00-16.00 (kasa 9.00-15.00)
– marzec i październik w godz. 9.00-17.00 (kasa 9.00-16.00)
– od kwietnia do września w godz. 9.00-19.00 (kasa 9.00- 17.30)

Do Starego ZOO jest dość dogodny dojazd środkami transportu miejskiego: tramwaje, autobusy, a także własnym samochodem, który można pozostawić na parkingu tuż przy zoo.

Obecnie na terenie parku dostępne są dwa nieźle wyposażone i bezpieczne place zabaw dla dzieci, w tym jeden całkowicie ogrodzony, dodatkowo jest też karuzela oraz nowa atrakcja: park linowy, a także barek pod chmurką i oczywiście zwierzęta 😉


Stare ZOO to dla dzieci to nie lada atrakcja, bo oprócz zabaw na ciekawych placach dla dzieci, mogą przy okazji poznać i pooglądać różne zwierzęta, zarówno te udomowione, jak na przykład: kozy, owieczki, osiołki, króliki, jak i te całkiem dzikie, między innymi: gady, płazy, małpy, strusie i inne ptaki, ryby, lemury. To miejsce na pewno przypadnie do gustu maluchom i trochę starszym dzieciom.

Mamy w Poznaniu serdecznie zapraszają i polecają 🙂

P.S. Uwaga, niestety w toalecie nie zauważyłam przewijaka dla dzieci, więc mamy maluszków muszą sobie z przewijaniem poradzić w inny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *