Dębina, czyli lasek na Dębcu

Dębina to moje ulubione miejsce do spacerów z dzieckiem, porannych marszo-biegów, które właśnie tu uprawiam niemal codziennie i jazdy na rowerze. Lasek znajduje się niedaleko Dębca i jest namiastką dzikiej natury w centrum miasta.IMG_1174

Można tu spotkać różne zwierzęta: bobry, dziki, sarny, wiewiórki oraz różne gatunki ptactwa: dzięcioły, kukułki, sowy, kosy, sikorki i wiele, wiele innych.

Dębina to prawdziwy raj dla biegaczy. Cisza, spokój, dużo różnorodnych alejek i ciekawych zakątków. Podczas treningów można podziwiać rozwijającą się przyrodę, posłuchać śpiewu ptaków, stukania dzięcioła w oddali lub wpaść na wiewiórkę, która akurat przebiegła przez ścieżkę tuż przed nami.IMG_1250

Niedaleko leśniczówki znajduje się ogrodzony plac zabaw dla dzieci z huśtawkami, zjeżdżalnią i piaskownicą. Przyjemnie jest tu zwłaszcza w upalne dni, gdyż na plac rzucają swoje cienie wielkie stare dęby.

Dębina to idealne miejsce na rodzinne spacery, uprawianie sportów, wędkarstwo, jazdę na rowerze, gry i zabawy, a nawet piknik i ognisko. Jest tu sporo ławeczek, polanek i aż dwa miejsca na ognisko.

Lasek utrzymywany jest w czystości, nie ma śmieci, szkła, porozrzucanych butelek itp. Wszystkie wadliwe ławeczki i inne konstrukcje są wymieniane na bieżąco i na bieżąco usuwane są wszelkie gałęzie zalegające na ścieżkach po silnych wiatrach i wichurach.

Na Dębinie jest kilka zarybionych stawków, gdzie licznie gromadzą się kaczki oraz łabędź, a karmienie ich to nie lada atrakcja dla każdego dziecka. Warto zatem wziąć ze sobą jakąś suchą bułkę. Na miejscu jest kilka bezpłatnych parkingów, można zatem spokojnie przyjechać samochodem.

Polecam wszystkim to urocze miejsce!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *