Jarmark Świętojański w Poznaniu

baner-js2015-37e267be31Mamy zaszczyt zaprosić na 40 Jarmark Świętojański

Jarmark Świętojański zalicza się do najważniejszych wydarzeń odbywających się w Poznaniu. Atmosfera tradycji jarmarcznej łączy się tu z nowoczesną formą jej eksponowania. Impreza ponadto doskonale wpisuje się w politykę ożywienia śródmieścia. Trwają ostatnie przygotowania do imprezy tegorocznej. Odbędzie się ona już po raz 40, ale nawiązuje do kilkusetletnich wielkopolskich tradycji kupieckich. Jarmark stał się dla naszego regionu swoistym centrum wymiany handlowej i kulturalnej.

Codziennie od 13 do 28 czerwca w godzinach od 11 do 21 na płycie Starego Rynku i na ulicy Wronieckiej na poznaniaków oraz turystów będzie czekać 120 stoisk. Stragany zapełnią unikatowe wyroby rękodzielnicze takie jak ręcznie szyte zabawki pluszowe, poszewki, poduszki, wyroby drewniane i ceramiczne.

W ramach Jarmarku, codziennie na ulicy J.B. Quadro o godzinie 17.00 w miłej scenografii będzie można posłuchać bajek. „Bajkowy Rynek”- Poznań czyta dzieciom” to akcja promująca czytelnictwo, którą wspólnie przygotowujemy z Biblioteką Raczyńskich, Biblioteką Uniwersytecką, Wydawnictwem Publicat, Wydawnictwem Zysk i S-ka , Wydawnictwem Zakamarki, Wydawnictwem Posnania, Wydawnictwem Media Rodzina oraz Fundacją Flow ART. Każdego dnia znakomici goście będą nie tylko czytać bajki, ale i rozmawiać z najmłodszymi. Przygotowujemy również warsztaty i animacje związane z książką.

Tego roku na scenie Jarmarku Świętojańskiego będziemy mieli okazję zobaczyć i posłuchać Sebastiana Riedl & Cree, K.A.S.A &The Czad Makers, Wojciecha Kordę z zespołem Niebiesko-Czarni, Bartka Wronę oraz Katarzynę Skrzynecką.

Przybywajcie na Jarmark i bawcie się razem z NAMI! Serdecznie ZAPRASZAMY!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *