Telefon dla dziecka – czy warto kupować dziecku telefon?

bebe-827779_640Jak przedstawia Jim Steyer z organizacji Common Sense Media – już 38% amerykańskich dzieci używa mobilnych urządzeń, zanim nauczy się mówić pełnymi zdaniami. Nie wspominając już o maluchach w wieku szkolnym, które używają smartfonów! Ten widok powoli staje się codziennością – jest to znak naszych czasów. Czy dziecko naprawdę potrzebuje takiego sprzętu?

Wady posiadania przez dziecko telefonu

Zważywszy na to, że dzieci nie są jeszcze do końca rozwinięte i ciągle uczą się otaczającego świata, telefon w ich rękach nie jest najlepszym rozwiązaniem. Tracą przez to kontakt z rówieśnikami i zamiast w najlepsze bawić się na podwórku z innymi dziećmi, potrafią cały dzień grać w gry czy też korzystać z różnych aplikacji. Dziecko zamknięte w świecie wirtualnym, przez nierozsądne korzystanie ze smartfona może mieć problemy z nawiązaniem relacji z kolegami i koleżankami.

Druga strona medalu

Mimo że znajdą się minusy korzystania z telefonu przez dziecko, można wyróżnić szereg zalet, które z tego tytułu posiadają zarówno rodzice, jak i dzieci. Przede wszystkim, współczesne matki i ojcowie mają przewagę nad swoimi odpowiednikami sprzed lat, także nad swoimi rodzicami. Dzięki telefonom mogą mieć nieustanny kontakt ze swoją pociechą, gdy ta jest poza zasięgiem ich wzroku. W ten sposób mogą czuć się bezpiecznie, ponieważ w razie awaryjnej sytuacji, szybko można skontaktować się z dzieckiem i o wszystkim się dowiedzieć. Co więcej, telefon łączy w sobie kilka innych urządzeń jak choćby kalkulator, aparat fotograficzny czy aparat wideo. Smartfon pozwala dziecku na korzystanie z funkcji wielu sprzętów, posiadając zaledwie jeden. Dzięki temu pociecha nie musi żądać dodatkowych nowinek technologicznych, gdyż może używać wszystkiego, na co ma ochotę, właśnie przy pomocy telefonu. Rodzicom pozwala to, rzecz jasna, na zaoszczędzenie pieniędzy. A co jeszcze można zrobić, by zaoszczędzić? Porozumiewanie się z dzieckiem i korzystanie z telefonu, jak wiadomo, jest możliwe dzięki zawartej umowie z operatorem sieci. Warto wybrać taką ofertę, która gwarantuje najlepszy abonament, szeroki zasięg i atrakcyjne ceny. Aby z tego skorzystać, należy zapoznać się z propozycją i wykorzystać promocje Orange. Szereg najlepszych na rynku ofert na abonament pozwoli znaleźć coś odpowiedniego pod względem finansowym, a także mieć pewność, że kontakt z dzieckiem będzie możliwy w każdej chwili. Telefon dla potomka – oczywiście, rozsądnie wykorzystywany – to dobra inwestycja i warto go w taki sprzęt zaopatrzyć.

/wpis sponsorowany/

One comment

  • matkaPolka

    powiem szczerze, ze abonament bez dodatkowych kosztow dla dziecka to chyba najlepsza opcja. moj syn dostal wlasnie telefon w najtanszym abonamencie od TMobile bez zwyzek i jest bardzo zadowolony. szpanuje w klasie. ;P najwazniejsze, ze w razie czego mam z nim kontakt, jak wczesniej wraca do domu albo wychodzi na treningi. nie trzeba sie bac telefonu dla dziecka, to nic strasznego! ^^

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.