Plac zabaw w Parku Kasprowicza (przy Arenie)

W Parku Kasprowicza znajdują się dwa place zabaw. Ten starszy, umieszczony bliżej ul. Chociszewskiego niestety prawdopodobnie zostanie zlikwidowany, choć Rodzice dzielnie o niego walczą. Miasto przygotowało za to drugi duży i ogrodzony plac zabaw, który znajduje się blisko samej Areny.

 

Plac zabaw dla dzieci jest ogrodzony i podzielony na dwie części. Pierwsza część jest przeznaczona dla mniejszych dzieci, natomiast druga dla tych starszych.

W części dla mniejszych dzieci znajduje się duży statek ze ścianka wspinaczkową oraz zjeżdżalnią ( przy tym urządzeniu niezbędna jest opieka dorosłych), huśtawki z zabezpieczeniami dla malutkich dzieci, bujaki w kształcie samochodu, koguta czy quada,  bujane koło z pajęczyną w środku, piaskownica, większa zjeżdżalnia oraz „małpi gaj”. Rodzice czuwając nad dziećmi mogą skorzystać z kilku ławek. Plac wysypany jest piaskiem, wózki można zostawić przed ogrodzeniem lub wewnątrz placu.

DSC_0025 DSC_0011

DSC_0009 DSC_0031

Część dla starszych dzieci zawiera różnego typu konstrukcje, w tym: równoważnię, ściankę wspinaczkową, pajęczynę linową do wspinania, huśtawki i wiele innych urządzeń. W tej części również znajdują się ławeczki.

DSC_0017 DSC_0018

Sam park zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. Znajdziemy w nim ogólnie dostępną siłownię, stoliki do gry w szachy, utwardzone ścieżki zachęcające do jazdy na rolkach czy wrotkach, boisko do koszykówki oraz odkryta pływalnia ze zjeżdżalniami. Latem w parku odbywa się Targ Śniadaniowy, a obok parku swoją aktywność prowadzi Kolektyw Kąpielisko, który zachęca do aktywnych działań m.in. zakładania ogródków społecznych.

DSC_0002

DSC_0007

 

 

 

 

 

 

 

W najbliższej okolicy parku znajduje się kilka sklepów spożywczych oraz hotel z restauracją. Do parku można dojechać z kilku stron, od strony ul. Hetmańskiej i Reymonta dojedziemy tramwajami. Samochód można zaparkować przy ul. Jarochowskiego, Reymonta czy ul. Wyspiańskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.