Malta Yacht Club- restauracja przyjazna dzieciom.

Malta Yacht Club to restauracja położona przy jeziorze maltańskim, wśród licznych atrakcji sportowo-rekreacyjnych. Restauracja znajduje się po prawej stronie Malty, obok stoku narciarskiego i toru saneczkowego. Jest to półokrągły budynek ze szklaną kopułą, obok którego w lecie ustawiony jest ogródek. Jest to świetne miejsce na rodzinny obiad, szybką pizzę z przyjaciółmi czy pyszną kawę z lodami w niedzielne popołudnie. Samo miejsce zachęca widokiem na jezioro oraz inne atrakcje Malty, które idealnie widać poprzez oszklone ściany.

Restauracja urządzona jest w sposób marynistyczny, z prostymi stołami, białymi fotelami oraz akcentami związanymi z żeglarstwem. Jasne wnętrze zachęca o każdej porze roku.

W centralnym miejscu restauracji znajduje się kominek, który ogrzewa pomieszczenie oraz powoduje przyjemną atmosferę zwłaszcza zimą.

Dużą część sali zajmuje przygotowany specjalnie dla dzieci kącik zabaw. Najważniejszym jego punktem jest duża interaktywna tablica podłogowa, na której cały czas wyświetlane są różne gry i układanki. Dzieci mogą czynnie uczestniczyć w różnych zabawach, a ich sekwencyjne zmiany powodują, że dzieci się nie nudzą. Cały kącik jest ogrodzony „murkiem” na którym rodzic może usiąść i pomóc dziecku w zabawie. Spełnia on również rolę zabezpieczenia dla najmłodszych dzieci. Natomiast dzieci mogą dostać się do kącika specjalnym świetlnym tunelem.DSC_4755.JPG W kąciku znajduje się wiele puf i poduszek w różnych kształtach. Miejsce do rysowania z przygotowanymi kredkami oraz kolorowankami. Są też przygotowane książeczki. Jedna ze ścian służy jako olbrzymia tablica, po której dzieci mogą malować kolorowymi kredami. Wszystko to przygotowane w sposób bezpieczny dla dzieci, i co najważniejsze widoczne z każdego miejsca w restauracji co umożliwia rodzicom spokojną konsumpcję.

Do restauracji można wjechać wózkiem. Odległości miedzy stolikami są na tyle duże, że nawet jeśli postawimy wózek obok stolika nie będzie to nikomu przeszkadzało.

W toalecie znajduje się przewijak, jedyny minus to temperatura w łazience w zimie, która niestety nie sprzyja przewijaniu w niej malutkiego dziecka. Latem ten problem znika. Restauracja nie posiada kącika do karmienia. Dla mniejszych dzieci przygotowane są krzesełka do karmienia. Nie ma specjalnego menu dla dzieci, ale jeśli poprosi się obsługę to potrafią przygotować coś bez przypraw. Personel jest przyjaźnie nastawiony do najmniejszych klientów.

.DSC_3551.JPGDSC_2798.jpg

Dojazd do restauracji jest możliwy od strony strzeżonego parkingu. Jednak przy samej restauracji ciężko zaparkować samochód. Najlepiej zostawić auto własnie na parkingu. Restauracja mieści się ok 100m od niego. Poza samochodem, do restauracji można dojechać tramwajem lub autobusem, tak samo jak nad Maltę od strony ul. Baraniaka lub od ronda Śródki.

Godziny otwarcia codziennie od godz.11:00 – do ostatniego klienta.

Ceny niestety nie powalają, tzn. jest kilka drogich dań obiadowych jednak w to miejsce można zamówić pizzę, która również jest dostępna w lokalu.

Śmiało można ocenić, że restauracja ta jest przyjazna dzieciom i warto je tam zabierać, by również samemu odpocząć.

Źródło fotografii: http://maltaski.pl/Malta_Yacht_Club.html

One comment

  • lila

    Potwierdzam kazde slowo w tym artykule. A interaktywna podloga to strzal w 10 jesli chodzi o dzieci. Przemila obsluga! Smaczne pizze i frytki dla dzieci. Ceny jak na malte nie wygorowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.